داستان اموزنده: کوسه ماهی

» داستان اموزنده: کوسه ماهی

هرگز تسلیم نشو

طی یک آزمایش تحقیقاتی ، یک زیست شناس دریایی یک کوسه را درون یک اکواریوم بزرگ قرار داد و بعد چندین ماهی طعمه و کوچک را درون مخزن رها کرد.


همانطور که انتظار دارید ، کوسه به سرعت در اطراف اکواریوم شنا کرد و به ماهی های کوچکتر حمله کرد و خورد.


سپس این زیست شناس دریایی یک قطعه قوی از فایبرگلاس را درون مخزن قرار داد و مخزن را به دو بخش جدا تقسیم کرد. سپس او کوسه را در یک طرف فایبرگلاس و ماهی های طعمه را در طرف دیگر قرار داد.


دوباره ، کوسه به سرعت حمله کرد. با این حال ، این بار کوسه به فایبر گلاس برخورد کرد و از درد به خود پیچید . با این وجود ، کوسه هر چند دقیقه یکبار این رفتار را تکرار می کرد تا دید فایده ای ندارد. در همین حین ، ماهی های طعمه در طرف دوم مخزن اسوده می چرخیدند. سرانجام ، حدود یک ساعت از آزمایش گذشت تا کوسه تسلیم شد.


این آزمایش طی چند هفته بعد چندین بار تکرار شد. هر بار ، کوسه کمتر تهاجمی می شد و تلاش کمتری برای حمله به ماهی طعمه می کرد ، تا اینکه سرانجام کوسه از اصابت به فایبرگلاس خسته شد و به سادگی دست از تلاش کردن کشید و حمله را متوقف کرد.


سپس این زیست شناس دریایی ،فایبرگلاس را برداشته ، اما کوسه حمله نکرد. کوسه آموزش دیده بود تا معتقد باشد که سدی بین آن و ماهی طعمه وجود دارد ، بنابراین ماهی های طعمه هر کجا که مایل بودند شنا می کردند ، عاری از اینکه آسیب ببینند.....

مترجم: فاطمه بنیانی

آخرین مطالب این وبلاگ